Rozwój osobisty

Zaskocz siebie

Czym jest zaskoczenie?

Czy tylko krótką niespodziewaną chwilą? Czy potrafisz jeszcze siebie czymś zaskoczyć? Co to w ogóle dla Ciebie znaczy? A może jesteś na etapie, w którym każdy dzień jest podobny do drugiego? I w sumie jest nawet dobrze tylko sama nie zdajesz sobie sprawy czy bardzo dobrze? Czy bez rewelacji…

Wartość zaskoczenia

Może Cię to zdziwi, może nie, lecz wbrew pozorom warto się czasem zaskoczyć. Myślę, że miałaś w życiu sytuację, w których byłaś zmuszona stawić czoło pewnym sprawom. I dzięki temu poznałaś swoje nowe możliwości. Zobaczyłaś, że dałaś sobie radę i poprzez to doświadczenie mogłaś sobie uzmysłowić, że takie zdarzenia pomagają Ci doświadczać i uczyć się nowych rzeczy.

Doświadczenie

Choć wcale nie proszone, pozwoliło Ci stawić czoło sytuacji. Czy byłaś tym zaskoczona? A może zadowolona, że udało Ci się tą sytuację zażegnać, rozwiązać? Może zwróciłaś uwagę, że gdy zachodzi taka potrzeba, zawsze dajesz sobie radę… Jeśli nie zwróciłaś, zrób to teraz. Pomyśl w ilu sytuacjach byłaś, które spowodowały, że trzeba było zrobić coś nowego. Coś poznać. Nabrać jakiejś umiejętności.

Przyszłość

A teraz spójrz na swoje życie i zastanów się czy te momenty, które zmusiły Cię do zmiany czy nauki, nie przełożyły się na polepszenie Twojego życia? Czy podejmując się tego zadania zaufałaś sobie czy wspierała Cię determinacja?

Zaskakuj samą siebie

Pozwól sobie na zaufanie do siebie i do życia. Twój strach przed nieznanym jest często tylko obawą. Nie ma żadnych podstaw. Przełamując go zwiększasz swoją pewność siebie i wzmacniasz swoje poczucie wartości. Zaskocz siebie robiąc coś szalonego. Pozwól sobie na więcej.

Poczuj swobodę

Daj sobie więcej czasu. Pozwól sobie czuć. Wspieraj siebie w słabszych chwilach i chwal, gdy wiesz, że zasłużyłaś.

I pamiętaj, że zasługujesz na wszystko co najlepsze. Do tego nie trzeba być ideałem. Jesteś wartościowym człowiekiem, który robi wszystko najlepiej jak potrafi. A to przecież nie znaczy, że idealnie. Znaczy, że po Twojemu.

Zaskoczenie

Jest symboliczną niespodzianką, która pokazuję nam, że się nie spodziewaliśmy takich efektów, skutków, rezultatów bądź sytuacji. Osiągając NOWE możesz być z siebie dumna. Odczuwając tą chwilę pomyśl ile w tym momencie dla Ciebie znaczy? Co niesie ze sobą?

Chwile

Nasze życie składa się z milionów różnych chwil i tylko od Ciebie zależy jak je wykorzystasz. Jak je odbierzesz. W jaki sposób wpłyną i przełożą się na dalsze postępowanie i zachowania.

Odważ się zaskoczyć samą siebie, swoimi decyzjami. Niech Twoje zachowania i wybory płyną odważnie z serca. Strefa komfortu ma taki obszar na jaki Ty sama sobie pozwolisz. Poszerzaj go w zgodzie ze sobą, nie zamykając się na zmiany.

Pozwól się zaskoczyć samej sobie.

I bądź z siebie dumna!

Pozdrawiam

Mieszkanka pięknych Mazur. Obecnie pracuję w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Giżycku. Ukończyłam Psychologię Biznesu i Przywództwa na AEH w Warszawie. Następnie Psychopedagogikę dzieci i młodzieży. Od wielu lat interesuję się psychologią i rozwojem osobistym. Chcę podzielić się wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami, które mam nadzieję wpłyną pozytywnie na innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *