Przemyślenia/ ciekawostki

Szansa na lepsze…

Samopoczucie, działanie, życie…

Już wiesz, że na powodzenie w Twoim życiu składa się naprawdę wiele aspektów, prawda? I co z tym robisz? Jak podchodzisz do podejmowania swoich decyzji? Czy w pierwszej kolejności dajesz sobie czas do przemyślenia, czy raczej automatycznie odpowiadasz od razu?

Być może zwróciłaś już uwagę, że masz wpływ na swoje myśli i możesz je przekierowywać na inny temat zwłaszcza, jeśli czujesz, że miejsce w którym krążą Ci nie służy. Jest to trudne zwłaszcza na początku, ale z czasem można wypracować swoją uważność i „w czas” reagować. Pozwoli Ci to nie zadręczać się sprawami, na które de facto nie masz wpływu.

Rozwiązania

Zazwyczaj znajdują się same, gdy tylko na to pozwolisz. Dlatego pamiętaj żeby nauczyć się rozluźniać ciało i oczyszczać umysł. Doskonale przecież wiesz, że stres tylko pogarsza sytuacje i niestety wydłuża znalezienie dobrego rozwiązania. Tak naprawdę przez zdobyte doświadczenie zdajesz sobie sprawę co ma dobry, a co niekorzystny wpływ na Ciebie, prawda?

Dlaczego więc nie zawsze z tego korzystamy?

Obecnie bardzo dużo dzieję się w naszym społeczeństwie. Z każdej strony zdaję się słyszeć mnóstwo złych informacji więc koniec końców skupiamy na nich uwagę- jest to błąd, ale od górnie jesteśmy w niego wpędzani. Warto znaleźć swój sposób, aby nie dać się pochłonąć tym złym informacjom żeby ich słuchanie nie stało się codziennym rytuałem.

Piszę o tym dlatego, że zdaję sobie sprawę jak duży wpływ na nasze samopoczucie ma słuchanie takich rzeczy, czy przebywanie z osobami, które narzekają i jedyne o czym mówią to: jak jest źle. Nie bez powodu mówi się: „Kto z kim przystaję takim się staję”. Naprawdę, gdy przebywamy w określonym towarzystwie to jest kwestią czasu jak „przesiąkniemy” pewnymi zachowaniami. Unikaj tego dla swojego zdrowia i szczęścia.

Szansa

Pamiętaj, że każdy dzień to nowa szansa. Być może jesteś dzisiaj w miejscu, które jeszcze nie do końca Ci odpowiada, ale wszystko co zrobisz dzisiaj może przybliżyć Cię do miejsca, w którym chcesz się znaleźć. Czas nie stoi w miejscu i tak upłynie. Tak lecą lata… Dlatego warto choćby małymi krokami robić rzeczy, które przybliżają Cię do celu.

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy lubi ryzyko. Dlatego właśnie wspominam o małych krokach, które z czasem możesz zwiększać. Ważne to iść naprzód! Nie poddawać się, gdy od razu nie wszystko idzie po Twojej myśli, bo na wszystko potrzeba czasu.

Daj go sobie.

I zobacz jak rozwijasz skrzydła. Jak zachodzą nowe zmiany w Twoim życiu i ciesz się z każdego kroku, który postawisz. Doceń każdą rzecz, która pozwala Ci dojść do tego czego pragniesz.

Zamień krytykę na komplementy. Doceniaj nawet drobiazgi, bo to z nich składają się rzeczy WIĘKSZE!

Dbaj o siebie.

Pozdrawiam

Mieszkanka pięknych Mazur. Obecnie pracuję w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Giżycku. Ukończyłam Psychologię Biznesu i Przywództwa na AEH w Warszawie. Od wielu lat interesuję się psychologią i rozwojem osobistym. Chcę podzielić się wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami, które mam nadzieję wpłyną pozytywnie na innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *