wood typography business design
Rozwój osobisty

Wybacz mi

Wybacz mi, że Cię wielokrotnie porzucałam. Zapominałam o Tobie na poczet innych osób. Odrzucałam Twoje uczucia i prośby. Nie zauważałam Twoich potrzeb, a jeśli nawet to łatwiej było mi udawać, że ich nie ma lub po prostu zepchnąć na dalszy plan.

Przepraszam, że w Ciebie wątpiłam i zaniedbywałam. Przykro mi, że tak wiele razy musiałaś czuć się przytłoczona, a Twoja miłość była nieodwzajemniona. Tyle lat w pogoni za lepszym sprawiło, że niezauważyłam, że najlepsze mam TUTAJ. Ty jesteś najlepsza!

Bez porównania

Tyle razy Cię porównywałam do kogoś innego. W moim mniemaniu zdolniejszego, lepszego, a nawet godniejszego. Obniżałam Twoją wartość tyle razy, że ciężko mi zliczyć.

Moja droga

Jak mogłam Cię tak źle traktować przez tyle lat? Poniżać, ubliżać i nie doceniać. Nie widziałam ile jesteś warta. Nie potrafiłam tego zauważyć. Te wszystkie błędy mówiły mi, że się nie nadajesz. Nie dasz sobie rady.

Tak wiele zaniedbałam, ale koniec z tym. Już nigdy więcej tego nie zrobię, bo wiem jak wartościową osobą jesteś! Już nigdy o tym niezapomniane!

Wybacz mi Kasiu!

Od teraz już zawsze będę dbać o Ciebie. Będę słuchać Twoich potrzeb. Doceniać każdą rzecz, którą zrobisz. Od dziś już zawsze będę świadoma Twoich umiejętności. Koniec z wątpliwościami. Jesteś warta wszystkiego co najlepsze i będę pokazywała Ci to każdego dnia do końca Twojego życia!

Kocham Cię i już zawsze będę przy Tobie.

Powiedz jak często myślałaś lub pisałaś powyższe słowa?

Jak często kierowałaś je właśnie do siebie?

Piszemy listy uwalniające, wybaczające. Staramy się uwolnić od przeszłości i zdarzeń, które wywołały ból. Przebaczyć ludziom, którzy nas skrzywdzili…

A ile razy przepraszałaś siebie? Za to, że o sobie zapomniałaś, że zaniedbałaś siebie, bo uważałaś, że ktoś jest ważniejszy? Za to, że schowałaś swoje potrzeby i pragnienia tak głęboko, że przestałaś pragnąć czegokolwiek. A może na tak długo aż w końcu popełniłaś bolesny błąd, który przypomniał Ci, że Ty też jesteś ważna…

Po latach zapominania o sobie. Zbywania swoich marzeń warto PRZEPROSIĆ SAMĄ SIEBIE. Bo nikt nieskrzywdzi Cię tak mocno jak Ty sama. Nawet jeśli ktoś nas krzywdzi i z nim dalej jesteśmy to jest to nasza odpowiedzialność- pozwalasz by ktoś to robił. Przykre lecz jak prawdziwe.

Dlatego właśnie dziś- przeproś i wybacz- właśnie sobie!

Dbaj o siebie

Pozdrawiam

Mieszkanka pięknych Mazur. Obecnie pracuję w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Giżycku. Ukończyłam Psychologię Biznesu i Przywództwa na AEH w Warszawie. Od wielu lat interesuję się psychologią i rozwojem osobistym. Chcę podzielić się wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami, które mam nadzieję wpłyną pozytywnie na innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *