Rozwój osobisty

Rozwój osobisty

Jak ważny jest dla Ciebie rozwój?

Czy zastanawiałaś się nad tym jak ważnym elementem jest w Twoim życiu?

Poczucie szczęścia wiąże się z ciągłym rozwojem. Dawniej obawiałam się zmian. Teraz je uwielbiam. Są nieodłącznym ogniwem na drodze rozwoju. Przyszedł czas, w którym doszłam do wniosku, że moje szczęście jest ważniejsze. Byłam na takim etapie życia, gdzie determinacja wzięła górę, a zmiana stała się moim sprzymierzeńcem. Stawiając kolejne kroki, zmieniałam swoje życie, podejmowałam wyzwania i wyznaczałam kolejne cele. Odnajdywałam w sobie coraz więcej siły. Wzrastało we mnie przekonanie o słuszności podjętej drogi. Rozwój to ogromna praca nad sobą, która zbliża nas do osiągnięcia wymarzonych celów. Stał się on moją pasją.

Zrobiłam miejsce na większą motywację i zwiększyła się chęć nauki nowych rzeczy, nawet tych, które wydawały się poza moją możliwością.

Na początku niska samoocena mocno wpływała na moje wybory, decyzje i odczucia. Nie mając na początku środków, zaczęłam od książek, artykułów, webinarów i innych darmowych szkoleń. Wykonywałam ciekawe ćwiczenia Louise Hay i nie tylko jej. Wzmacniałam moje poczucie własnej wartości. To był początek mojego nowego życia.

W moim domu nie można było liczyć na rozmowę czy zrozumienie. Utrzymywało się hasło, że dzieci i ryby głosu nie mają. Wychodząc z domu, w którym brakowało w sumie wszystkiego, można domyślić się, że samoocena była bardzo niska. Nie otrzymując od rodziców odpowiednich zasobów szukałam ich gdzie indziej. Podjęłam wiele niekorzystnych decyzji chcąc być kochaną i zrozumianą. Wielokrotnie czułam się bezwartościowa. Szukałam swojego miejsca w świecie i tego kim naprawdę jestem, kim chcę być. Poznałam wiele innych kobiet, które mają swoją własną historię. I wiem, że niektóre mogłyby książkę napisać o swoich przejściach. Najważniejsze, że znajdują w sobie siłę. Szukają rozwiązań, zmieniają swój światopogląd i uczą się wzmacniać swoje poczucie własnej wartości. Rozwijają się na możliwe dla nich sposoby.

Chęć zmiany jest dobrym początkiem. Czy to książki, wykłady i szkolenia, najważniejsze to iść naprzód. Poznawać siebie, wzmacniać swoje mocne strony i słabsze. Rozszerzać kwalifikacje i rozwijać umiejętności. Każda nowa czynność, której się podejmujesz poszerza Twoje horyzonty.

Rozwój osobisty to długotrwały proces ukierunkowany na wzmacnianie siebie i własnej osobowości. W moim przypadku pokonywanie swoich słabości i strachu. Podejmuj działania i zwiększaj swoją samoświadomość. Popraw zdolności i miej na uwadze, że to najlepsze co dla siebie możesz robić.

Wiem, że niektórym łatwiej przychodzi zmiana, a innym trudniej- pamiętajmy, że liczy się nasze szczęście. Praca nad poprawą swojej samooceny i wzmacnianie poczucia własnej wartości to najważniejszy element polepszenia swojego życia. Wszystko zaczyna się od nas, od Ciebie.

Chcąc osiągnąć coś więcej, poprawić/ zmienić swoje życie należy zbudować, wzmocnić poczucie własnej wartości. W innym razie będziemy niepewni swoich zdolności. Będziemy obawiali się zmienić pracę czy chcieć poprawić swoje warunki życia. Pewność siebie i świadomość swoich mocnych stron wzmacnia odwagę we własne siły. Czując się dobrze we własnej skórze, taką jaką jesteś, emanujesz inną energią. Ufasz sobie bardziej, jesteś bardziej przekonująca, a zmiany budzą w Tobie pozytywne uczucia. Znika lęk przed nieznanym i nowym. Wzrasta ciekawość i chęć poznania więcej, doświadczenia więcej… I to jest piękne.

Rozwijając się dajesz sobie szansę na poprawę swojego życia. Zauważając zmiany zachodzące w sobie, zmieni się Twój punkt widzenia na całe otoczenie.

Doskonaląc się w swoim własnym tempie, pokonuj bariery i bądź z siebie dumna. Doceniaj każdy dzień.

Nie oceniaj siebie, nie krytykuj. Staraj się tego nie robić, to ważne. Rośnij w siłę, ona pozwoli Ci na więcej. Ty pozwól sobie na więcej. Zasługujesz na to co najlepsze.

Mieszkanka pięknych Mazur. Obecnie pracuję w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Giżycku. Ukończyłam Psychologię Biznesu i Przywództwa na AEH w Warszawie. Następnie Psychopedagogikę dzieci i młodzieży. Od wielu lat interesuję się psychologią i rozwojem osobistym. Chcę podzielić się wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami, które mam nadzieję wpłyną pozytywnie na innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *